Noclegi U Marii I Stanisława

Private accomodation in Dwerniku

Brak oceny

Sprawdzony przez eholiday.pl

Reklama

Hotel Orlik

City: Krynica-Zdrój

Information

Lutowiska 30 , 38-713 Lutowiska odległość od centrum: 3.5 kilometers

Description

Zapraszamy państwa serdecznie w nasze progi, zapraszamy do Dwernika , wsi położonej w dolinie potoku Dwernik u podnóża Otrytu (.https://pl.wikipedia.org/wiki/Otryt_(pasmo_g%C3%B3rskie)
Historia tej bojkowskiej wsi sięga początku XVI wieku, kiedy to została założona przez rodzinę Kmitów a miało to miejsce przed rokiem 1533.
Z Dwernika prowadzi ścieżka przyrodniczo-historyczna Dwernik - Otryt - Chmiel, która liczy 5 przystanków i ok. 6 km długości przy różnicy wzniesień 350 m. W ramach LKP "Lasy Bieszczadzkie" powstała również ścieżka przyrodnicza "Dwernik - Procisne", która z Dwernika biegnie wzdłuż Sanu stokówką w kierunku Procisnego
Dwernik to idealne miejsce dla miłośników Prawdziwych Bieszczadów! Znajdziecie tu spokój w sąsiedztwie lasu i rzeki, z dala od zgiełku i tłumów. Idealne miejsce dla miłośników górskich wędrówek , w bliskiej odległości wyjście na szczyt Kamień Dwernik, 10 min do szlaku na Połoninę Caryńską, Połoninę Wetlińską, Na Dużą i Małą Rawkę.
Jeśli natomiast są Państwo miłośnikami folkloru, pysznego regionalnego jedzonka, dobrej zabawy, to Zapraszamy Państwa do nas w Lipcu !
Od 2011 roku, w Lipcu, odbywa się w Dwerniku Bieszczadzkie Święto Jagody.!!!!
Podczas imprezy na stoiskach przygotowanych przez gospodynie z Gminy Lutowiska, a przede wszystkim przez KG JAGÓDKA (, organizatorki ) , można skosztować najróżniejszych przysmaków jagodowych. Od wyśmienitych jagodzianek, ciast, pączków, naleśników, dżemów, soków, koktajli po domowe wina i nalewki. Wszystko to jest oprawione pokazami konnymi lokalnych ośrodków górskiej turystyki jeździeckiej, kiermaszem rękodzieła artystycznego i występami regionalnych kapel ludowych. Dla dzieci oprócz jagodowych smakołyków zawsze czeka park zabaw i kącik plastyczny. Imprezę kończy integracyjna zabawa taneczna w rytmach kresowych. 👍😊 Co roku gościmy rzesze turystów z całego kraju .
Jeśli chcecie Państwo dobrze zjeść, to w odległości 7 km znajduje się karczma z wyśmienitym jedzonkiem Wilcza Jama w Smolniku, króluje tam przepyszna dziczyzna!
W Smolniku również znajduje się cerkiew bojkowska wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO https://pl.wikipedia.org/wiki/Cerkiew_%C5%9Bw._Micha%C5%82a_Archanio%C5%82a_w_Smolniku.
Miłośników jazdy konnej zapraszamy do Ośrodka Górskiej Turystyki Jeżdzieckiej ,, U SZERYFA ,, oczywiście w Dwerniku!

Każdy z państwa znajdzie u nas coś dla siebie, zarówno miłośnicy przyrody, ciszy i spokoju jak i zwolennicy długich wieczornych biesiad przy ognisku czy grillu. Zapraszamy również ze swoimi pupilami , dla których tez znajdzie się u nas miejsce :) . Posiadamy do państwa dyspozycji ,, Pokój biały '' : są to dwa połączone pokoje z łazienką i wyjściem na balkon, które znajdują się na piętrze naszego domu. Do państwa dyspozycji znajduje się również
,, Apartament Słoneczny '', który znajduje się w osobnym budynku : jest to duży pokój z aneksem kuchennym i łazienką oraz bezpośrednim wyjściem na miejsce ogniskowe.

Zapraszamy Państwa do Dwernika, do Marii i Stanisława, na pewno każdy znajdzie tutaj coś dla siebie .!!

BARDZO PROSIMY O KONTAKT TELEFONICZNY.

Accommodation site in the database since: 2016-04-21

Expand Collapse

  • Check in/Check out: from 14:00 to 11:00
  • At the disposal of guests: Grill, Place for a bonfire, Kitchen available, Udogodnienia – prasowanie/pranie (Iron and ironing board available)
  • For car driving guests: Parking lot/Garage (Parking lot included in the price)
  • Internet: Internet (wifi)
  • For guests with pets: Pets welcome