Stanica Jesionów

Agrotourism in Orłowcu

Brak oceny

Orłowiec 14, 57-540 Lądek-Zdrój

Reklama

Pensjonat Lira

City: Krynica-Zdroj

Information

Orłowiec 14, 57-540 Lądek-Zdrój

Description

W cenie noclegu śniadanie. Obiadokolacja na zamówienie . Zwierzęta akceptowane po wcześniejszym uzgodnieniu, sala kominkowa, dzieci do lat 10 30% zniżki

Stanica Jesionów położona jest w odległości 4 km od Lądka Zdrój, w małej, malowniczo położonej wiosce Orłowiec (dawniej Jesionów) przy czeskiej granicy (przełęcz Różaniec) w Górach Złotych. Głównymi jej atrakcjami, oprócz malowniczych widoków i prawie dzikiej przyrody są barokowy kościółek Św. Sebastiana oraz zrujnowany Jesionowy Dwór.

Wioska Orłowiec położona jest na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, na wysokości 600 m. nad poziomem morza, otulona lasami i górami, przez której środek przebiega główny szlak sudecki im. Mieczysława Orłowicza.

Nasze gospodarstwo to stary dom z dobudowaną w tym samym stylu częścią dla turystów, stoi przy bocznej drodze a z tarasu i okien pokoi można podglądać zwierzęta leśne i odpoczywać, patrząc na las i góry słuchając szumu strumyczka przepływającego obok domu. Nasze gospodarstwo może doskonale pełnić funkcję bazy wypadowej do zwiedzania wspaniałych miejsc położonych w Kotlinie Kłodzkiej, zarówno konno, pieszo jak i na rowerze.

W czasie pobytu w Stanicy Jesionów można skorzystać z oferowanych przez lokalne uzdrowiska zabiegów leczniczych, w okresie zimowym ponadto z wyciągów i kompleksów narciarskich "Czarna Góra", "Kamienica" oraz mniejszych.

Uczestniczymy także w organizowaniu aktywnego wypoczynku dla odwiedzających nas gości. Do głównych atrakcji należy nauka wspinaczki, przejażdżki samochodami terenowymi, zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej, Kopalni Złota, wycieczki do Pragi, Wiednia czy Skalnego Miasta (prosimy o zabranie dowodów osobistych i paszportów). W czasie zimy istnieje możliwość korzystania z wytrasowanych szlaków biegowych (narty biegowe mogą Państwo wypożyczyć na miejscu).
www.stanicajesionow.pl:
www.stanicajesionow.pl

Accommodation site in the database since: 2009-03-06

Expand Collapse

  • Check in/Check out: from 14:00 to 10:00
  • At the disposal of guests: Grill, Place for a bonfire, Fireplace room, Sports equipment rental, Udogodnienia – prasowanie/pranie (Ironing on request)
  • Within the facility: Canteen
  • For car driving guests: Parking lot/Garage (Parking lot included in the price)
  • Internet: Internet (wifi)
  • Reception desk: Reception desk open 24/7
  • Meal options: Meal options (Breakfast)
  • For families with children: Facilities for families with children (TV/game/recreation room)