Zajęczy Jar

Private accomodation in Hażlachu

Brak oceny

Reklama

Information

ul. Muroń 24, 43-419 Hażlach odległość od centrum: 1.3 kilometers

Description

Twoje wczasy w pięknej ,,polskiej Toskanii’’

W dwuhektarowym ogrodzie z niemałym basenem (do własnego użytku) został wkomponowany w kompleks pałacowy Twój uroczy domek. Wymarzone miejsce dla kogoś, kto pragnie zanurzyć się w ciszy i obcować z piękną przyrodą Ziemi Cieszyńskiej.

Ten ciekawy region Twojego urlopu, zachwyci Cię górskimi krajobrazami, bogactwem lasów, zielonych wzgórz i jarów, pełnym rzek i stawów, wśród których są ukryte malownicze wioski usiane pomnikami przyrody, zabytkowymi kościółkami, dworami i pałacami.

- W zamkach nad rzeką Piotrówką odbywają się festyny, zabawy i koncerty, a w zamkowych restauracyjkach możesz dobrze i niedrogo zjeść, zakosztować lokalnego piwa oraz przenocować.
- Tam również skorzystasz z kortów tenisowych, placów zabaw dla dzieci i kąpielisk. Popływasz kajakiem lub możesz wędkować w przyzamkowych stawach. W pobliskim Dębowcu zakosztujesz zdrowia korzystając z solanek.
- Miejsca te połączone są widokowymi trasami rowerowymi.
- Bliskość gór (Beskidy Śląskie, Czeski i Słowackie) umożliwi Ci wędrowanie górskimi szlakami oraz odwiedzenie takich miejscowości jak Ustroń czy Brenna (20 minut jazdy).
- Wypady do czeskich sąsiadów na lokalnie warzone piwo oraz czeskie knedliczki są w zasięgu kilku kilometrów od Twojego domku. Do starówki w czeskiej Karvinie dojedziesz po 10 minutach.
- Po zakończeniu wędrówek, odwiedzisz piękny zabytkowy Cieszyn zwany też ,,Małym Wiedniem” i usiądziesz tam na starówce w jednym z licznych ogródków kawiarnianych. Możesz też odwiedzić Muzeum cieszyńskie, zajrzeć do kina czy barokowego teatru. Koniecznie odwiedź Wzgórze zamkowe by podziwiać panoramę Czeskiego Cieszyna z zamkowej baszty. Do Cieszyna dojedziesz w 5 minut.
- Chętni mogą spędzić noc w dyskotece, a rano zrobić zakupy na cieszyńskim targowisku.
- Po powrocie do Zajęczego jaru, po ciekawie spędzonym przez Ciebie dniu, usiądziesz z lampką wina w romantycznej altance, ukrytej w Twoim ogrodzie.
Tu nie będziesz się nudzić, lecz największą przyjemność sprawi Ci słodkie nicnierobienie w otoczeniu samego piękna przyrody i słuchaniu upojnych dźwięków ptasich koncertów.

Atrakcje:

- basen w bardzo dużym ogrodzie na terenie pięknie położonego kompleksu pałacowego.
- bliskość gór Beskidu Śląskiego – Ustroń – Brenna. Beskidy Czeskie i Słowackie.
- szlak rowerowy Zamków nad Piotrówką z wieloma atrakcjami: odrestaurowane zamki z restauracyjkami i zapleczem rekreacyjnym, kort tenisowy, kajaki, plac zabaw, ogródki piwne, festyny, i zabawy na wolnym powietrzu.
- piękny zabytkowy Cieszyn zwany ,, Małym Wiedniem” – 5minut jazdy
- sąsiedztwo czeskiej kultury – Karvina – 10 minut jazdy
- tężnia solankowa – 3 kilometry
- liczne zabytki architektury i przyrody
Wszystko w otoczeniu pięknej i bujnej przyrody Ziemi Cieszyńskiej nazywanej ,,Polską Toskanią”.

Opis domku:

Twój wakacyjny domek ma 120 m2.
Cały 2 hektarowy teren jest ogrodzony z możliwością parkowania i wybiegu dla psów.
Duży basen do wyłącznego użytku.
W Ogrodzie altanka, grill, meble ogrodowe, drzewa i krzewy owocowe.
Możliwość wypożyczenia rowerów.
Na parterze:

- Wyposażona kuchnia: duża lodówka, płyta elektryczna, kuchenka mikrofalowa, czajnik elektryczny, ekspres do kawy, garnki, zastawa stołowa, sztućce.
- W kuchni jest też kominek.
- Kuchnia połączona jest z pokojem dziennym, gdzie znajduje się telewizor, duży stół z krzesłami i leżanka (dodatkowe miejsce do spania.
- Jedna sypialnia trzy osobowa – łóżko podwójne i łóżko pojedyncze.
- Jedna sypialnia cztero osobowa – łóżkopodwójne i dwa łóżka pojedyncze.
- Łazienka: prysznic, WC, umywalka.
- Holl z kanapą i fotelami.
Na piętrze:
- Jeden durzy pokój z przeznaczeniem na sypialnie wielo osobową (maksymalnie osób) lub z przeznaczeniem na pokój relaksacyjny (naprzykład przy prowadzeniu warsztatów) dostosujemy go według Twojego zamówienia.
- toaleta z umywalką

Odległości od ,,Zajęczego jaru”:
Cieszyn i Czeski Cieszyn oraz Skoczów – ok. 5 minut jazdy
Czeska Karvina – ok. 10 minut jazdy
Ustroń, Brenna – ok. 20 minut jazdy
Centrum wsi Hażlach z boiskiem, sklepami, kościołem i barem – ok. 1 kilometr
Najbliższa stacja benzynowa z sklepem i gastronomią ok - 2 kilometry

Accommodation site in the database since: 2016-07-04

Expand Collapse

  • Check in/Check out: from 14:00 to 10:00
  • At the disposal of guests: Grill, Place for a bonfire, Fireplace room, Kitchen available, Udogodnienia – prasowanie/pranie (Washing machine available, Iron and ironing board available)
  • Within the facility: Sport i rekreacja (Swimming pool included in the price, Sports pitch)
  • For guests with pets: Pets welcome
  • For families with children: Wyposażenie dla rodzin z dziećmi, (Cot, Baby chair, Baby bathtub, Potty) Facilities for families with children (TV/game/recreation room)