Pałac Sapetów

Castle, palace, manor in Tucznie

6.4 Rating
Liczba ocen:2

ul. Strzelecka 3/4, Tuczno, 66-500 Strzelce Krajeńskie odległość od centrum: 0.4 kilometers

Reklama

Domek Letniskowy

City: Sierakow

Price from: 250 całość

Information

ul. Strzelecka 3/4, Tuczno, 66-500 Strzelce Krajeńskie odległość od centrum: 0.4 kilometers

For rent: Price: Number: Layout:
Apartment (2 adults) from 90 / night 4 See Ask about accommodation
Apartment (3 adults) from 90 / night 2 See Ask about accommodation
Three-bedroom Apartment (4 adults) from 90 / night 1 See Ask about accommodation
Two-bedroom Apartment (2 adults) from 90 / night 1 See Ask about accommodation
Two-bedroom Apartment (4 adults) from 90 / night 1 See Ask about accommodation

Description

Mistyczny Pałac Sapetów w Tucznie położony jest w środku parku w stylu angielskim. Teren kryje liczne tajemnice. Znajdują się tu święte dla Słowian czakramy energetyczne. Miejsca Mocy i kamienne kręgi przyciągają poszukiwaczy nieznanego. Mit o Rusie i Lechu ma tu swoje odniesienie. We wsi jeden z miejscowych artystów wyrzeźbił posąg Światowida. Słowiańszczyzna i ezoteryka jest tu obecna. Żyje tu Lelek Kozodój - święty ptak czczony przez Słowian jako ten który strzeże wejścia do bajecznej krainy Wyraju. Przynosi dusze mające się ponownie wcielić. Lelek nadaje charakter temu miejscu. Dlatego szczególny charakter ma tu Noc Świętojańska w letnie przesilenie astronomiczne, która nawiązanie do słowiańskiej tradycji.
Żywa jest też u legenda o ukrytych skarbach Templariuszy, którzy posiadali w regionie liczne nadania zaś ich mistrz Tajemnic parku strzeże pomnik mistrza Templariuszy - Fridricha von Alvenslebena, który miał w okolicy swoje włości.
W styczniu 1945 służby radzieckie wywiozły stąd zgromadzoną kolekcję dzieł Wit Stwosza.

Drzewostan parku znajduje odzwierciedlenie w czerwonej księdze. Rośnie też Żeń Szeń nie wiadomo kiedy posadzony.
Park jest ostoją rzadkich gatunków ptaków. Występuje tutaj wspomniany Lelek Kozodój i Mysikrólik najmniejszy europejski ptak. Można tu podglądać chroniony gatunek Dzięcioł a Zielono-siwego.
W okolicznych ostojach można podziwiać Orła Bielika, Czarnego Bociana, Czaplę Siwą i Żurawie.
Pojawiło się też stado Żubrów. Bytuje też para Wilka.

Dla aktywnych turystów proponujemy: Szlak Cysterski i Templariuszy, Szlak 1001 jezior, Szlak meteorytów i Czarcich głazów. Są tu ładne ścieżki rowerowe, którymi dojedziesz do najstarszego polskie miasto Santok.
Liczne jeziora dostarczają atrakcji wędkarzom. Mnogość kąpielisk sprawia, ze można codziennie poznawać inne jezioro. Spływy kajakowe Drawą i jeziorem Lipie są kwintesencją wakacji. Organizujemy pobyty typu Survival i turnusy poszukiwaczy skarbów z zwiedzaniem licznych grodzisk, zamków i pałaców regionu.
Przeloty balonem i motolotnią nad miejscem upadku meteorytów są wspaniałym przeżyciem. .
Możliwy jest również spływ barką po Noteci gdzie znajduje się 14 stopni wodnych. Od Nakła do Santoku aż do Berlina.
Alternatywnie fragment Noteci można pokonać prymitywną tratwą,

W Pałacu goście mają możliwość degustować wino z mniszka lekarskiego, czarnego bzu czy głogu.
Ze względu na obecność Miejsc Mocy organizujemy turnusy naturoterapeytyczne z najlepszymi bioenergoterapeutami i uzdrowicielami.

Dla dzieci w okolicy: park wodny Raj w Choszcznie, tor kartingowy w Strzelach, Park linowy w Barlinku

Do dyspozycji Gości są liczne jeziora, rowery, grill, sprzęt sportowy i pobliskie pola golfowe Modry Las
W okresie letnim serwujemy kolacje grillowe i posiłki w parku.
Są także miejsca na ognisko czy sala kominkowa w podziemiu starego Pałacu Myśliwskiego

Tworzymy niepowtarzalny klimat .

Zapraszamy Państwa serdecznie!
www.palacsapetow.pl:
31746.dobrynocleg.pl www.palacsapetow.pl

Accommodation site in the database since: 2010-05-18

Expand Collapse

 • Check in/Check out: from 14:00 to 10:00
 • At the disposal of guests: Grill, Place for a bonfire, Fireplace room, Sports equipment rental, Water equipment rental, Kitchen available, Udogodnienia – prasowanie/pranie (Iron and ironing board available, Laundering on request, Ironing on request)
 • Within the facility: Canteen, Bar/Restaurant, (Restaurant) Sport i rekreacja (Sports pitch)
 • For business: Conference rooms
 • Internet: Internet (wifi)
 • Meal options: Meal options (Breakfast, Dinner, Supper, Dinner and supper in one)
 • For families with children: Wyposażenie dla rodzin z dziećmi, (Baby chair) Facilities for families with children (Playground [Sandbox, Swings, Slide], TV/game/recreation room)

Opinions and ratings Dodaj opinie See all reviews

Latest reviews

 • Anna Tabaka

  Rating 9.7

  Anna Tabaka

  To jest coś innego... wypoczynek jedyny w swoim rodzaju. Czujesz się jak w domu. Jest to dom otwarty, co nam bardzo pasuje (innym może nie). Wyjeżdżamy często; w interesach, pozwiedzać, do rodziny, studiować. Tak jak trzeba zobaczyć siedem cudów świata, tak też trzeba znaleźć się w Tucznie. Uwaga! To Miejsce tylko dla dobrych ludzi! Niespotykane osobistości, które od razu stają się Twoją rodziną. Gospodarz szczery i zaufany, zawsze funduje dobrą rozrywkę; jest czas imprezy i czas relaksu, wszystko kiedy chcesz. Miejsce szczególne, na zawsze zostanie w mojej pamięci i będziemy tam wracać jak tylko nadarzy się okazja!

  • cena/jakość: 10/10
  • wyżywienie: 10/10
  • czystość: 10/10
  • obsługa: 10/10
  • udogodnienia: 9/10
  • wyposażenie: 10/10
  • lokalizacja: 9/10

  Expand Collapse

 • Joanna Ogrodnik

  Rating 3.1

  Joanna Ogrodnik

  Piękna reklama zachęcająca do aktywnego wypoczynku,jednak bardzo ubarwiona i w dużym stopniu mijająca się z prawdą.Piękny pałac widoczny na zdjęciu z lotu ptaka okazał się w rzeczywistości zamkniętą ruiną .Zakwaterowani byliśmy w dużo mniejszym,domku myśliwskim. Meble były zabytkowe jak sam budynek i większość z nich nie była poddana renowacji.Piękna na zdjęciu weranda zachęcająca do wypoczynku w chłodne dni miała brudne okna i usiana była zdechłymi muchami(brrr) .Bezpłatny parking to za wielkie słowo.Parkingu nie było,było miejsce obok ruiny,gdzie na własne ryzyko można było bezpłatnie zaparkować samochód. Obiecane wifi-nie istniało,wejściówek do parku wodnego nie dostaliśmy. Na obiecaną wycieczkę po "ciekawych" miejscach okolicy musielismy pojechać własnym samochodem zabierając innych gości,bo właściciel drugiego dnia wyjechał i zostawił nas pod opieką kucharki i innego gościa(znajomego,stałego bywalca.)Jednym słowem atrakcje mocno wyolbrzymione i ubarwione(np.reklamowana magiczna górka jest odległa o 80 km)A reklamowane SAFARI polega na spacerze o 3 w nocy po lesie w nadziei spotkania żubra lub wilka. A co dobrego? Duży piękny ,stary park. Na trawniku owieczka,koza kucyk i gęsi (uwaga ganiają).Cicho i spokojnie.Jedzenie takie sobie,domowe.Pyszny bimber do pierwszej kolacji i miła obsługa.Najmilszy i najbardziej kompetentny i pomocny był Pan Marek -przewodnik po okolicy. Gdyby to były wakacje "u cioci na wsi" to by mi się bardzo podobało.Natomiast pobyt nie był wart zapłaconej ceny i jesteśmy zawiedzeni,bo nabraliśmy się na piękną reklamę,która miała niewiele wspólnego z rzeczywistością.

  • cena/jakość: 3/10
  • wyżywienie: 3/10
  • czystość: 2/10
  • obsługa: 5/10
  • udogodnienia: 1/10
  • wyposażenie: 4/10
  • lokalizacja: 4/10

  Expand Collapse