Artykuły

Dni Morza w Szczecinie

Dni Morza są imprezą potrafiącą przyciągnąć nie tylko wilki morskie, ale zaciekawią także każdego turystę, chcącego poczuć klimat prawdziwej przygody.

Wydarzenie to odbywa się w kilku polskich miastach. W tym roku zaplanowano, że te niecodzienne pokazy odbędą się w Szczecinie. Jeśli organizatorzy postarają się tak, jak poprzednio, to atrakcji z całą pewnością nie zabraknie.

Informacje ogólne
Impreza odbędzie się 8 – 10 czerwca 2012 na Wałach Chrobrego. To tam będziemy mogli podziwiać wystawy marynistyczne, słuchać szant popijając ulubione trunki. Atrakcją, której z całą pewnością nie zabraknie będą przepiękne żaglowce, potrafiące swym urokiem przyciągnąć nie jedno spojrzenie. Jednak oddech wstrzymamy dopiero, gdy nadpłyną prawdziwe perełki, jakimi są oldtimery.

Klasyka na okręcie
Intrygujący wydaje się pomysł, na jaki wpadli w tym roku organizatorzy Dni Morza. Postanowili oni wzbogacić zwiedzanie żaglowca im. „Fryderyka Chopina” o dodatkowe efekty dźwiękowe. Ponieważ na pokładzie statku ma rozbrzmiewać muzyka skomponowana przez naszego wielkiego kompozytora. Z pewnością będzie to w tym roku obowiązkowy punkt imprezy.

Nocne atrakcje
Oczywiście nie może zabraknąć corocznego pokazu sztucznych ogni. Myślę, że tego nie można przegapić. Fajerwerki zawsze wzbudzają wiele emocji, pozwalają one na chwilę zapomnieć o codzienności i cieszyć się chwilą. Pokaz główny ma odbyć się w sobotę (9 czerwca), także dzień później zaplanowany jest pokaz sztucznych ogni. Organizatorzy zapowiadają niezapomniane atrakcje, których uczestnicy mają długo nie zapomnieć.

Dodatkowe atrakcje
Program imprezy wzbogacony jest także o wiele pobocznych wydarzeń np. koncertów. Organizatorzy starają się zaspokoić różne gusta, dlatego muzyka jest zawsze róznorodna. W tym roku nie dokonano jeszcze wyboru względem oprawy dźwiękowej. Jednakże z pewnością (jak zawsze) będzie, w czym wybierać. Zarówno fani szant jak i innych rytmów powinni znaleźć coś dla siebie.

Znajdzie się także coś dla pań, które mogą być zainteresowane biżuterią zrobioną z prawdziwych bursztynów. Odwiedzający będą mogli podziwiać wystawę poświęconą temu morskiemu kruszcowi. Dla zainteresowanych kupnem złota Bałtyku, także znajdą się odpowiednie stoiska.

Program imprezy wzbogacony jest także o przedstawienia teatralne, loty balonem, rejsy różnymi statkami, czy pokazy fireshow. Myślę, że w tych dniach Szczecin staje się szczególnie atrakcyjnym miastem, gdzie warto spędzić wolny weekend.

oprac. Beata Pawlicka, fot. dnimorza.szczecin.eu