Artykuły

Gdzie pojechać na basen w Warszawie?

Latem, kiedy słupki rtęci radośnie wędrują w górę, odnotowując coraz wyższe temperatury, wielu mieszkańców Warszawy marzy o chwili wytchnienia od panujących upałów, które w dużym mieście szczególnie dają się we znaki. Jeśli wakacyjny wyjazd dopiero przed nami, a orzeźwiająca kąpiel wydaje się być jedynym ratunkiem w tej sytuacji, najlepiej wybrać się na jeden ze stołecznych basenów.

Aquaparki w Warszawie

Receptą na świetną zabawę dla całej rodziny może być wizyta w aquaparku. Niekwestionowanym liderem w rankingu warszawskich basenów jest kompleks Wodny Park, w mowie potocznej funkcjonujący jako Warszawianka, który poszczycić się może jednym z niewielu w Polsce basenem olimpijskim. Ponadto w obiekcie znajduje się strefa rekreacyjna, w której do dyspozycji gości oddano brodzik dla dzieci, wanny do masażu, sztuczną rzekę, zjeżdżalnie, mniejszy basen do nauki pływania oraz całoroczny basen zewnętrzny z podgrzewaną wodą.

Alternatywą dla Wodnego Parku może być Aquapark Wesolandia, usytuowany w Warszawie-Wesołej. Na kompleks składa się basen sportowy o długości 25 metrów, basen rekreacyjny, rwąca rzeka, zjeżdżalnia, jacuzzi oraz liczne urządzenia do masażu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom gości w Wesolandii można również swobodnie korzystać ze sprzętu do nauki i doskonalenia pływania oraz wypożyczyć zabawki wodne dla najmłodszych.

Baseny otwarte w Warszawie

Znakomitym pomysłem na spędzenie upalnego weekendu z rodziną lub przyjaciółmi jest pobyt na jednym z warszawskich odkrytych kompleksów wodnych. W gronie obiektów, które otwierają swe podwoje w sezonie letnim znajduje się między innymi basen w Szczęśliwicach, a także w Parku Kultury w Powsinie, gdzie na gości czeka basen o długości 25 metrów oraz brodzik dla początkujących pływaków.

Zdecydowanie bogatszą ofertą może pochwalić się Park Wodny Moczydło, na terenie którego mieszkańcy Warszawy mogą odnaleźć orzeźwienie w basenie olimpijskim i basenie nieregularnym o powierzchni 2500 m², natomiast nasze pociechy najlepiej będą czuły się w specjalnie dla nich przygotowanym brodziku. Na odważnych czeka kilka zjeżdżalni, a po całym dniu wodnych atrakcji można również skorzystać z placu zabaw, boiska do siatkówki plażowej oraz innych obiektów i urządzeń sportowych.

Baseny po lewej i prawie stronie Wisły

Warszawiacy mogą oczywiście zdecydować się na wizytę w jednym z licznych, pozostałych basenów, znajdujących się w niemal każdej stołecznej dzielnicy. Większą liczbą obiektów może zdecydowanie poszczycić się lewobrzeżna część Warszawy, jednak po prawej stronie Wisły też nie brakuje basenów świetnie przygotowanych na przyjęcie gości.

Kompleksy te najczęściej należą od Ośrodków Sportu i Rekreacji danej dzielnicy. Naturalnie w każdym z nich znajduje się basen sportowy oraz bardzo często także mniejszy rekreacyjny, stworzony z myślą o dzieciach. Niektóre baseny dysponują również częścią rekreacyjną, w której korzystać można z masaży wodnych i sauny lub spróbować swoich sił na zjeżdżalni.

Oferta basenów w Warszawie jest niezwykle urozmaicona, w związku z czym niezależnie od lokalizacji czy stawianych względem obiektu oczekiwań, każdy mieszkaniec stolicy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Kiedy uda nam się już wybrać basen idealny, spełniający wszystkie nasze wymagania, marzenia o chwili orzeźwienia w upalny dzień niewątpliwie się spełnią.

oprac. Ewa Majchrzak, fot. wikimedia commons