Artykuły

Kresowe klimaty w Lublinie

Lublin zawsze był magicznym miastem. Jego czar to wypadkowa wpływu wielu kultur kształtujących wygląd i atmosferę miasta i coraz większych starań jego włodarzy o to, by Lublinowi przywrócić dawną sławę i świetność.

To tam zawarto słynną Unię Lubelską – realny pakt łączący dwa wielkie narody i kilka pomniejszych tworzących dawną Rzeczpospolitą. W Lublinie czuć ten multikulturowy klimat, a tamtejsi przedsiębiorcy bardzo chętnie nawiązują do tradycji propagując między innymi kulturę Kresów Wschodnich, która w Lublinie, przez wiele wieków współegzystowała z kulturą Korony. Kresowe klimaty znaleźć można między innymi w hotelu Lwów.

Z lwowskimi tradycjami za pan brat

Hotel Lwów w Lublinie samą nazwą nawiązuje do kresowych tradycji i chociaż nazwa wcale nie musi odzwierciedlać klimatu danego miejsca (bardzo często nie odzwierciedla) w tym przypadku nie jest ona nadużyciem ani przekłamaniem. Lwowskie, ukraińskie i kozackie tradycje najsilniej odzwierciedlono w restauracyjnym menu, choć i wystrój hotelu nawiązuje do klimatów tej części dawnej Litwy i Korony.

Kresowe menu

Jest perfekcyjne. W każdym razie to właśnie hotelowa restauracja zbiera najlepsze opinie. Hotel Lwów w Lublinie można więc spokojnie polecić wszystkim tym, którzy tęsknią za kozacką i ukraińską kuchnią. Pelmenie, czynahy, kruczenki doskonale oddają smaki Ukrainy, które kiedyś były przecież, w pewnym sensie, również naszymi, polskimi smakami.

Hotel

Budynek hotelu nawiązuje stylistyką do czasów sanacji, czyli de facto tych tradycji narodowych, do których jesteśmy najsilniej przywiązani. Wnętrzom nadano stylowy charakter, ale w pełni odpowiadają współczesnym standardom. Całość dość dobrze przemyślano i rozplanowano. Wygoda, funkcjonalność i kawał rodzimej historii. Ta receptura ma w sobie coś, co przyciąga kolejnych gości.

Wracając do Lublina

Sam Lublin jest miastem, którego nie sposób pominąć w patriotycznych wojażach mających na celu poznawanie własnego kraju. Hotel Lwów w Lublinie może stać się wygodną bazą do poznawania okolic i samego miasta, które zapewnia atrakcje na wiele dni zwiedzania. Sięgając do historii sięgamy do źródeł własnej tożsamości, budujemy ją i wzmacniamy. Pamiętajcie o Lublinie!

fot. Hotel Lwów w Lublinie