Artykuły

Nowy Dwór koło Koronowa

Urokliwy zakątek w województwie kujawsko-pomorskim. Miejscowość położona w okolicach Zalewu Koronowskego, bogatego w leśne tereny, malownicze szlaki do wędrówek konnych.

Nowy Dwór jest miejscem przyciągającym młodych miłośników jeździectwa oraz szukających chwili oddechu na łonie natury.

Dworek

Dworek jest siedzibą Klubu Jeździeckiego „Deresz”. Gościnność klubowiczów sprawia, że każdy, kto zjawi się u jego progu, będzie chciał do niego wracać. Dla Gości „Deresza” w Dworku znajdują się pokoje 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami (WC – natryski z ciepłą woda.)

Jazda konna

Organizowane są spacery oraz nauka jazdy konnej, kuligi, ogniska dla grup zorganizowanych, a dla dzieci i młodzieży letnie i zimowe obozy jeździeckie. Do dyspozycji gości jest 40 koni rasy wielkopolskiej, ujeżdżalnia kryta i druga na świeżym powietrzu.

Zimowiska

Zbliżają się ferie zimowe. W ofercie ośrodka znalazły się dwa tygodniowe turnusy odbywające się: I 13.01 – 19.01.2013 oraz II 20.01 – 26.01.2013. Zainteresowanym gwarantowane jest pełne wyżywienie, 10 godzin jazdy konnej, opiekę nad przydzielonym koniem, zajęcia z pielęgnacji konia, wykłady i konkursy o tematyce jeździeckiej, zajęcia sportowe i rekreacyjne, wyjazdy do parku wodnego w Chojnicach, kulig oraz ognisko i wieczory przy kominku.

Obozy letnie

W czasie letnich wakacji organizowane są dwutygodniowe turnusy. Oferta atrakcji jest równie bogata jak w przypadku zimowisk. Dzieci i młodzież rozwijają swoje umiejętności jeździeckie, których przypieczętowaniem są pokazy organizowane dla rodziców na koniec każdego turnusu. Zawiązują się przyjaźnie nie tylko ze zwierzętami, ale także z uczestnikami obozu.

oprac. Beata Pawlicka, fot. Marek Kujawa, Polskiezabytki.pl