Artykuły

Skorzęcin - doskonała propozycja na aktywny wypoczynek

Między jeziorem Białym a Niedzięgiel znajduje się największy w Wielkopolsce ośrodek sportowo-wypoczynkowy. O kompleksie turystycznym w Skorzęcinie, mimo jego imponującej powierzchni wynoszącej 54 ha, z pewnością wielu jeszcze nie słyszało.

Za siedmioma lasami

Skorzęcin położony w malowniczym otoczeniu jezior i lasów swoimi walorami każdego roku przyciąga rzesze turystów spragnionych wypoczynku na łonie natury. Do ich dyspozycji oddano liczne hotele, pensjonaty i domki letniskowe, a posiłki serwowane w restauracjach i barach z pewnością uraczą nie jedno podniebienie.

Najlepszym miejscem na błogie lenistwo i kąpiele słoneczne jest oczywiście piękna, piaszczysta i szeroka plaża. Korzystając z oferty wypożyczalni sprzętu wodnego można uatrakcyjnić pobyt nad jeziorem i odkrywać akwen na rowerach wodnych, łódkach i kajakach. Jeśli bardziej niż na wysiłku fizycznym, chcemy skupić się na podziwianiu otaczającej przyrody warto wybrać się na rejs turystyczny statkiem wycieczkowym.

Skorzęcin jest również rajem dla miłośników wędkarstwa, którzy ze względu na czystość wód i bogactwo ryb mogą liczyć na udany połów. Ze swoich zbiorów zadowolone będą również osoby, które przemierzając leśne ścieżki mogą napotkać na swojej drodze nie tylko ciekawą gatunkowo roślinność, ale również grzyby i owoce leśne. Okalający Skorzęcin kompleks to również świetne miejsce do pieszych wędrówek i rowerowych wycieczek.

Rozrywkowy zawrót głowy

Wesołe miasteczko to doskonała propozycja dla osób wypoczywających z dziećmi. Z kolei rodzicom wiele rozrywki dostarczy codzienna zabawa przy zespole muzycznym. Rodzinne wakacje z pewnością urozmaici wizyta w pobliskiej stadninie koni, w której można spróbować swoich sił w siodle lub zdecydować się na przejażdżkę bryczką. Ponadto w sezonie letnim w Skorzęcinie organizowanych jest wiele imprez sportowych, takich jak turnieje siatkówki i koszykówki oraz regaty żeglarskie. W kalendarzu wydarzeń można odnaleźć również wystawę psów rasowych czy zloty samochodowe.

Historia na wyciągnięcie ręki

Ze względu na swoje położenie, atrakcyjne zarówno pod względem historycznym, jak i krajoznawczym, przebywając w Skorzęcinie można z powodzeniem organizować we własnym zakresie wycieczki do pobliskich miast i mniejszych miejscowości.

Warte odwiedzenia jest przede wszystkim Gniezno, czyli pierwsza stolica Polski. Wśród najsłynniejszych zabytków wyróżnia się Katedrę Gnieźnieńską i Muzeum Początków Państwa Polskiego. W Biskupinie można zobaczyć dawną osadę warowną z epoki żelaza, będącą skansenem ziemi pałuckiej. Wenecja zaprasza do zwiedzania ruin zamku i Muzeum Kolei Wąskotorowej. Dodatkową atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych, jest możliwość przejażdżki kolejką do Żnina.

W Rogowie znajduje się Zaurolandia czyli największy park dinozaurów w Polsce i jeden z największych w Europie. Po dniu pełnym wrażeń na zwiedzających czekają kolejne atrakcje, takie jak basen, tor gokartowy, park linowy, a także możliwość wzięcia udziału w rozgrywce paintballowej i przejażdżkach quadami. Wśród najciekawszych miejsc wyróżnia się najczęściej Lednicki Park Krajobrazowy, Skansen Miniatur w Pobiedziskach, Sanktuarium Maryjne w Licheniu oraz zamek w Kórniku.

Niepozorny, ukryty wśród lasów Skorzęcin stwarza doskonałe warunki do wypoczynku. To miejsce, jeszcze przez wielu nieznane, kusi bogactwem przyrody, malowniczymi krajobrazami, zasobnymi lasami i czystymi wodami. Nie pozostaje więc nic innego jak poznać to niezwykłe miejsce.

oprac. Ewa Majchrzak, fot. skorzecin.pl