Cisna

Cisna

Cisna

Cisna to podkarpacka wieś położona w dolinie Solinki, w Bieszczadach. Dzięki temu co roku odwiedza ją wielu turystów chcących pospacerować po okolicznych szlakach. Miejscowość ta stanowi idealną bazę zarówno do bliższych jak i dalszych wypraw, np. do Wetliny lub Ustrzyk Górnych. Jest to bardzo dobre miejsce do uprawiania Nordic Walkingu. Można tu wypoczywać również mniej aktywnie. Turyści mogą odpocząć nad brzegiem rzeki, wybrać się na spacer lub zdecydować się na wycieczkę samochodem po okolicy.
W 1974 roku Cisna zyskała status uzdrowiska. W niektórych sanatoriach można korzystać z zakładów przyrodoleczniczych lub też pijalni wód mineralnych. Miejscowość jest również kojarzona z Bieszczadzką Kolejką Leśną, która kursuje także w sezonie zimowym.
W Cisnej turyści mogą zwiedzić zabytkowy, murowany Kościół św. Stanisława Biskupa z 1914 roku oraz obejrzeć pomnik upamiętniający poległych w walkach z UPA żołnierzy i milicjantów. Warto wstąpić przy okazji do baru "Siekierezada" z galerią obrazów lokalnych artystów.
fot. wikipedia

  1. Artykuły: