Duszniki-Zdroj

Duszniki-Zdroj

Duszniki-Zdroj

Duszniki-Zdrój to miasto położone w pobliżu granicy polsko-czeskiej, w dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej. Jest to miejscowość, której początki sięgają czasów średniowiecza. W XV wieku odkryto tu źródła lecznicze, dzięki czemu już w XIX wieku Duszniki stały się jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w rejonie.  
Duszniki-Zdrój to miasto idealne dla osób ceniących spokój i piękne widoki. Posiada znakomitą bazę noclegową, obejmującą liczne sanatoria, domy wypoczynkowe, pensjonaty i hotele. Większość tych obiektów znajduje się w bliskim sąsiedztwie Parku Zdrojowego. Liczne restauracje, kawiarnie oraz bary oferują smaczne dania kuchni polskiej.
Duszniki-Zdrój to uzdrowisko działające przez cały rok. Zimą można odwiedzić Zieleniec- miejscową stację narciarską z licznymi trasami zjazdowymi. W lato natomiast stanowi świetną bazę wypadową w pobliskie góry. W Dusznikach warto obejrzeć Muzeum Papiernictwa, Dworek Chopina oraz Kościół Parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z amboną w kształcie wieloryba.

fot. wikipedia

  1. Artykuły: