Obiekty promowane w najbliższej okolicy

Kompleks Wypoczynkowy Pomerania

Category: resort

City: Rewal

Price from: 350 całość

 

Domki z Bali-NawaraPARK

Category: cottage

City: Pobierowo

Price from: 30 całość

 

Dziwnow

Dziwnow

Dziwnow

Dziwnów to niewielkie, nadmorskie miasto w województwie zachodniopomorskim, leżące u ujścia cieśniny Dziwny do Bałtyku. Dziwnów może poszczycić się naprawdę malowniczym usytuowaniem, jednak to nie jedyny atut tej urokliwej miejscowości, która w sezonie gości tysiące turystów z najodleglejszych zakątków kraju.

Historia Dziwnowa

Pierwsze wzmianki historyczne na temat Dziwnowa pochodzą z 1243 roku, kiedy to przez te ziemie wiódł ważny szlak handlowy łączący Zalew Szczeciński z Bałtykiem. W pierwszej połowie XIX wieku zaczęli tu przybywać pierwsi kuracjusze, co zapoczątkowało rozwój Dziwnowa jako miejscowości wypoczynkowej. W 1896 roku na terenie miasta odkryto źródła solankowe, w związku z czym podjęto decyzję o budowie łazienek solankowych i borowinowych. Co prawda nie są one obecnie eksploatowane, niemniej Dziwnów wciąż cieszy się bardzo dużą popularnością jako nadmorski kurort.

Atrakcje turystyczne Dziwnowa

Dziwnów wyróżnia się niecodziennym, a przy tym niezwykle malowniczym położeniem między wybrzeżem Morza Bałtyckiego, cieśniną Dziwną i Zatoką Wrzosowską. Krajobraz ten uzupełnia Jezioro Martwa Dziwna - dawniej będące naturalnym ujściem Dziwny do morza, które jednak zasypano z powodu postępującego wypłycania.

Podobnie jak w wielu innych nadbałtyckich miejscowościach, wśród największych atrakcji Dziwnowa wymienia się oczywiście plażę - czystą, piaszczystą i strzeżoną. Plaża jest oddzielona od miasta pasmem wydm, na grzbiecie których powstała nowoczesna promenada spacerowa, idealna nie tylko do leniwych przechadzek, ale także odpoczynku i rozkoszowania widokiem na Bałtyk.

Wizytówką Dziwnowa jest również przecinający cieśninę most zwodzony o stalowej konstrukcji, którego budowę ukończono w 1994 roku. Proces podnoszenia mostu jest bardzo widowiskowy i choć trwa zaledwie kilka minut jest uznawany za jedną z najciekawszych atrakcji miasta.

Nie sposób też nie wspomnieć o funkcjonującej w Dziwnowie przystani pasażerskiej, z której w sezonie letnim odbywają się regularne rejsy wycieczkowe po Bałtyku, Zalewie Szczecińskim oraz do Kamienia Pomorskiego. Urlop w Dziwnowie możemy także urozmaicić aktywnym wypoczynkiem, do którego panują tu wręcz wymarzone warunki. Turyści mogą z powodzeniem oddawać się uprawianiu sportów wodnych, wycieczkom rowerowym, wędkarstwu lub jeździe konnej, a ponadto spróbować swoich sił w mini golfie, przemierzyć tor przeszkód w parku linowym czy odwiedzić Nadmorski Park Miniatur i Kolejek.

Noclegi w Dziwnowie

Noclegi w Dziwnowie oferują przede wszystkim kwatery prywatne, pokoje gościnne i niewielkie pensjonaty, których atutem jest bez wątpienia kameralna atmosfera. Chcąc zarezerwować nocleg w Dziwnowie możemy też wybierać spośród ośrodków wypoczynkowych i domków letniskowych, choć w mieście przybywa również eleganckich apartamentów oraz willi.

fot. Wikipedia

  1. Artykuły: