Obiekty promowane w najbliższej okolicy

Kompleks Wypoczynkowy Pomerania

Category: resort

City: Rewal

Price from: 350 całość

 

Domki z Bali-NawaraPARK

Category: cottage

City: Pobierowo

Price from: 30 całość

 

Dziwnow

Dziwnow

Ta spokojna miejscowość leży tuż przy ruchliwej drodze nr 102, na wąskim pasie lądu pomiędzy morzem, rzeką Dziwną a Przesmykiem Kamieńskim. Położenie tej miejscowości jest niewątpliwym atutem przy wyborze miejsca na urlop. Dzwinów prawa miejskie uzyskał dopiero w 2004 r., lecz pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi z 1243 r. Przez wieki była to tylko malutka osada rybacka. W XIX w. zaczęli tu przyjeżdżać liczni wczasowicze, a gdy odkryto źródła solankowe, Dziwnów zmienił się w popularny kurort morski. Jest nim do dziś, a to dzięki wspaniałej kilkunastokilometrowej plaży. Jest tu korzystny klimat, najmniejsze amplitudy temperatur w roku, zimy krótkie z małą ilością opadów. Wszystko to sprawia, że w gminie Dziwnów jest dużo dni słonecznych w ciągu roku.

W 2006 r. Komisja Europejska zakwalifikowała plaże wszystkich miejscowości gminy Dziwnów do plaż spełniających najwyższe standardy. Doceniają to nie tylko turyści polscy. Wzdłuż morza ciągnie się promenada spacerowo-widokowa. Na wzór Alei Gwiazd w Międzyzdrojach, w Dziwnowie stworzono Aleję Gwiazd Sportu, na której umieszczane są marmurowe płyty z replikami medali mistrzów sportu. Uroczystości te odbywają się podczas corocznego Festiwalu Gwiazd Sportu. Dziwnów posiada jeszcze jedną przynajmniej wyjątkową atrakcję. Jest nią most zwodzony na rzece Dziwnie - jeden z nielicznych już w Europie.

Miłośnicy plażowania znajdą tu czyste plaże, a bezpieczeństwa kąpiących strzegą ratownicy. Długość linii brzegowej wynosi około 17,5 km więc miejsca każdy turysta znajdzie pod dostatkiem. Zadowoleni bedą także zwolennicy relaksu wodnego i wędkowania, którzy znajdą tu piękne zakątki nad rzeką, jeziorem i zalewem. W Dziwnowie są tu wspaniałe warunki do uprawiania żeglarstwa, windsurfingu czy kajakarstwa. Dla amatorów wędkarstwa miejscowość ta ma też sporo do zaoferowania. A dla tych, którzy na połów nie chcą udać się samodzielnie, proponujemy wyprawę do portu, gdzie również istnieje możliwość zakupu świeżej ryby prosto z kutra rybackiego. Dobrze chroniony falochronem port oraz możliwość bezpiecznego cumowania jachtów przy nabrzeżu ujścia rzeki Dziwny zachęcają żeglarzy do częstych wizyt.

źródło: Wydawnictwo Bezdroża