Obiekty promowane w najbliższej okolicy

Domki z Bali-NawaraPARK

Category: cottage

City: Pobierowo

Price from: 30 całość

 

Kompleks Wypoczynkowy Pomerania

Category: resort

City: Rewal

Price from: 350 całość

 

Dziwnowek

Dziwnowek

Dziwnowek

Dziwnówek to niewielka, nadmorska miejscowość w województwie zachodniopomorskim, leżąca kilka kilometrów od centrum Dziwnowa. Choć pozostaje w cieniu swego sąsiada, ma grono stałych fanów, którzy w Dziwnówku doceniają przede wszystkim panujący tu spokój i kameralną atmosferę.

Historia Dziwnówka

Dzieje Dziwnówka sięgają początku XVI wieku, kiedy to pojawiła się pierwsza wzmianka na temat tej miejscowości. Kąpielisko w Dziwnówku powstało pod koniec XIX wieku, natomiast w 1974 roku, na mocy uprawnień posiadanych przez Radę Ministrów do 2006 roku, miejscowość została uznana za obszar lecznictwa uzdrowiskowego. W praktyce oznaczało to, że Dziwnówek nie spełniał wymogów, by uzyskać status uzdrowiska, lecz posiadał warunki do prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego lub eksploatacji naturalnych zasobów leczniczych.

Atrakcje turystyczne Dziwnówka

Współcześnie Dziwnówek jest najchętniej odwiedzany przez turystów poszukujących spokojnego i zacisznego miejsca na wakacyjny wypoczynek. Dziwnówek urzeka zarówno bliskością przyrody, jak i sielankową atmosferą, coraz częściej pożądaną podczas letniego urlopu.

Obecnie wizytówką miejscowości jest bez wątpienia szeroka i czysta plaża. Spotkać na niej możemy zarówno amatorów słodkiego lenistwa w promieniach słońca czy miłośników aktywności, jak i rodziny z dziećmi, na które czekają rozmaite atrakcje. Z pewnością docenią one również fakt, że woda morska w Dziwnówku jest uznawana za najczystszą na Pomorzu, nieskażoną zanieczyszczeniami przemysłowymi.

Dziwnówek jest też świetnym miejscem na wypoczynek dla pasjonatów wycieczek rowerowych. Wczasowicze, którzy wolą zwiedzać z perspektywy dwóch kółek, mogą wybrać się między innymi do Dziwnowa, Międzywodzia, Łukęcina, Wrzosowa czy nieco bardziej oddalonych Pobierowa lub Trzęsacza.

Szereg możliwości organizacji czasu wolnego zapewnia nam także bliskie położenie Zatoki Wrzosowskiej, będącej północną częścią Zalewu Kamieńskiego. Na wodach akwenu, zwłaszcza w sezonie letnim, nie brakuje żeglarzy, windsurferów, kitesurferów, kajakarzy, a nawet narciarzy wodnych.

Noclegi w Dziwnówku

Noclegi w Dziwnówku oferują przede wszystkim kameralne obiekty, takie jak pokoje gościnne, kwatery prywatne czy pensjonaty. Wysokiego standardu i komfortu możemy oczekiwać wybierając zakwaterowanie w apartamencie lub willi, zaś ceniący swobodę i niezależność, poszukujący noclegu w Dziwnówku, mogą zdecydować się na pobyt w domku letniskowym lub ośrodku wypoczynkowym.

fot. Wikipedia

  1. Artykuły: