Rzeczka

Rzeczka

Rzeczka

Rzeczka to dolnośląska miejscowość słynąca z ciekawych zabytków oraz doskonałych warunków do uprawiania narciarstwa. W latach 70. XX wieku uruchomiono tutaj pierwsze w Polsce urządzenie do sztucznego naśnieżania. Często śnieg utrzymuje się w tych okolicach nawet do końca maja. Miłośnicy narciarstwa maja do dyspozycji sześć stoków o różnym poziomie zaawansowania, liczne wyciągi narciarskie oraz wypożyczalnie sprzętu.
Rzeczka to również system zabytkowych podziemnych korytarzy, umocnień i hal, które stanowiły część kompleksu militarnego "Riese". Te pohitlerowskie sztolnie przetrwały od 1943 roku i są udostępniane zwiedzającym przez cały rok. Kompleks oferuje wycieczki z przewodnikiem i rekonstrukcje militarne.
Rzeczka położona jest w sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Gór Sowich, dzięki czemu turyści lubiący kontakt z naturą znajdą również coś dla siebie. Występują tu tak rzadkie ssaki jak muflon, borsuk, kuna leśna i jeleń. Jego główny szlak stanowi tzw. Srebrna Droga, którą kiedyś wędrowali poszukiwacze srebra.
fot. wikipedia

  1. Artykuły: