Wloclawek

Wloclawek

Najstarsze informacje o grodzie pochodzi z 1065 roku. W XIII wieku nadano mu prawa miejskie. O zamożności tego miasta zadecydowała żegluga na Wiśle. Spławiano tędy zboże, przepuszczano statki pasażerskie. Dziś należy to już do historii. W latach 60. powstała ogromna zapora na Wiśle. To tu znajduje się największy sztuczny zbiornik wodny w Polsce.

Miasto posiada też tradycje ośrodka naukowego i kulturalnego. Od 1569 roku funkcjonuje tu Seminarium Duchowne. Obok tej uczelni jest jeszcze Wyższa Szkoła Pracy Socjalnej. W mieście znajdują się także liczne towarzystwa naukowe. Stąd pochodzi laureat Nagrody Nobla, szwajcarski biochemik polskiego pochodzenia, Tadeusz Rachstein.

Znajduje się tu także katedra wrocławska, z którą związni byli prymas Stefan Wyszyński i błogosławiony Michał Kozal. Katedra wrocławska należy do najwspanialszych polskich świątyń.

Będąc we Włocławku, można jeszcze zwiedzić Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej z kilkoma oddziałami, m.in. Skansenem Wioska Kujawska w Kłóbce oraz zobaczyć krzyż na tamie upamiętniający śmierć księdza Jerzego Popiełuszki. To pamiątka zbrodni dokonanej przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa PRL - to właśnie tu, na włocławskiej tamie, 19 października 1984 roku, zginął ksiądz Jerzy Popiełuszko. Wracał z mszy odprawionej w środowisku bydgoskiej "Solidarności".

source: Bezdroża Publishing

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet